רפואה סינית בתהליך פוריות

רפואה סינית בתהליך פוריות היא צעד חשוב ומועיל. בשורות הבאות תמצאו את כל מה שצריך וחשוב לדעת על שילובה של הרפואה הסינית בטיפולי פוריות.

אורח החיים המודרני מאלץ אותנו להתמודד עם מצבי לחץ וסטרט העלולים להשפיע באופן ישיר על סיכויי ההיקלטות להיריון, כאשררפואה סינית בתהליך פוריות העלייה המתמדת במהלך השנים האחרונות גם בבעיות פריון בהן לא ניתן לזהות באופן וודאי את הסיבה הפתולוגית לחוסר פוריות וגם במספר ההפלות הטבעיות, מעידה על קשר הדוק בין אורח החיים התובעני והמתוח של רובנו לבין הירידה המתמדת ברמת הפוריות.

לאורח החיים המודרני מתווספות סיבות נוספות העלולות להוביל לבעיות חוסר פריון וביניהן: נטילת גלולות למניעת היריון לאורך זמן ממושך, לחץ נפשי הנובע מקשיים בהיקלטות להיריון באופן טבעי ועלייה בגיל בו נשים מנסות להרות. תהא הסיבה לחוסר פריון ככל שתהא, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה לפיה יותר ויותר נשים פונות לטיפולי הרפואה הסינית למטרות שילובה בתהליך הפוריות ובמסגרות הטיפול הקונבנציונאליות המוצעות ברפואה המודרנית במסגרת טיפולי פוריות.

שילוב רפואה סינית בתהליך פוריות – מה אומרים המחקרים?

בסדרת מחקרים שנמשכה בין השנים 2002 ל-2008, נמצא כי שילוב של דיקור סיני פוריות במסגרת טיפול הורמונאלי בהליך הפריה חוץ גופית, מעלה את הסיכוי להיריון ב-65%!!! במחקרים שונים אלו נבדקו קרוב ל-1,400 נשים ובמרבית המקרים הוכח קשר ישיר בין שילוב דיקור סיני פוריות לבין עלייה בשיעור ההריונות במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית. מחקרים אלו נערכו על ידי מחלקות המחקר של האוניברסיטאות המובילות ביותר בעולם בתחום הפריון והם פורסמו באחד מכתבי העת המוערכים ביותר בעולם הרפואה המודרנית.

רפואה סינית בתהליך פוריות – גוף ונפש

מטבעה, הרפואה הסינית מתייחסת לתהליכי השתנות אנרגטית של גוף האדם בהתאם למצבו הנפשי- רגשי של המטופל. גישה זו, המנוגדת אומנם לתפיסת הרפואה המודרנית בתחום הפריון, המבוססת בעיקרה על מדידה כמותית של חומרים, משלימה למעשה את הטיפול הקונבנציונאלי המוענק במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית, בכך שגישת הרפואה הסינית מסתייעת בחישוב כמויות ההורמונים הניתנים למטופלת לצורך התאמת תגובת הגוף אליהם ובכך לשפר את סיכוי הצלחת הטיפול והשרשת העובר ברחם.

אבחנה בנוגע להימצאותה של בעיית פוריות כזו או אחרת על פי תפיסת הרפואה הסינית, מתבצעת בהתאם לאופי המחזור החודשי ובהתאם לבדיקת דופק, בטן, מעקב חום ובדיקת לשון. ברפואה הסינית, ווסת האישה ידועה בשם: טל השמיים ותקופת המחזור החודשי נחשבת לתקופה של היטהרות הגוף והנפש. המחזור החודשי ברפואה הסינית מסווג על פי יין ו-יאנג שהם חומר ואנרגיה, כאשר 14 הימים הראשונים נמשכים מתחילת הווסת ועד להופעת הביוץ (ין- חומר) ואילו 14 הימים הנותרים נמשכים מימות הביוץ ועד להופעתה של הווסת הבאה (יאנג – אנרגיה). על פי תפיסה זו, הרפואה הסינית מציעה מספר טיפולים אלטרנטיביים היכולים לשפר את סיכוי ההיקלטות להיריון גם באופן טבעי וגם במסגרת טיפולי פוריות.

דיקור סיני פוריות – מה חשוב לדעת?

כפי שהוכח בממצאי המחקרים המופיעים לעיל, דיקור סיני פוריות מהווה את הטיפול האלטרנטיבי היעיל ביותר להעלאת הסיכוי להיקלטות להיריון במסגרת שילובה של הרפואה הסינית בטיפולי הפריה חוץ גופית. את הטיפול בדיקור הסיני מומלץ להתחיל עוד במחזור החודשי הקודם למחזור בו אתן מעוניינת לבצע את טיפולי ההפריה, כאשר הטיפול הראשון בדיקור סיני מיושם עוד לפני תחילת נטילת ההורמונים במסגרת הליך IVF ומטרתו לאזן את מערכת הפריון (רחם, שחלות וחצוצרות) ובכך לגרות את השחלות לתגובה מטיבה יותר להורמונים.

בהמשך הטיפול הקונבנציונאלי (הפריה חוץ גופית), קיימת המלצה לשילובם של צמד טיפולי דיקור סיני פוריות נוספים, כאשר אחד מהם מתבצע בפרק הזמן שבין שאיבת הביציות להחזרת העוברים והטיפול השני מיושם בסמוך למועד החזרת העוברים. הדיקור הסיני בפרקי זמן אלו מסייע בין היתר להכנת רירית הרחם לקליטת העוברים ולהשתרשות העוברים ברחם. כמו כן, הדיקור הסיני מסייע רבות להפחתת לחצים והדבר הכרחי לנוכח הלחץ הרגשי בו מצויות נשים המתמודדות עם כמויות הורמונים רבות בגופן ועם הלחצים הנפשיים הנלווים להליכי הפריה חוץ גופית.

הפחתת המתחים והלחצים בקרב נשים המצויות בתקופה שבין תחילת קבלת הטיפול ההורמונאלי לבין מועד החזרת העוברים במסגרת טיפולי הפריה חוץ גופית, מסייעת לאלפי נשים מסביב לעולם להתמודד עם השפעתו של אורח החיים המתוח והתובעני על סיכוי הצלחת הטיפול.

ענבל
ענבל

מנהלת תוכן הפורטל

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב telegram
טלגרם

בחירה שגויה של רופא פוריות עלולה להכאיב

אתר הפוריות של ישראל יכול לעזור לך!

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו וכך תקבלו את החדשות האחרונות על עולם הפוריות והרופאים הטובים ביותר. 

דילוג לתוכן