טיפים להוזלת עלויות טיפולי הפוריות

טיפים להוזלת עלויות טיפולי הפוריות – טיפולי פוריות בכלל וטיפולי הפריה חוץ גופית בפרט, כרוכים בעלויות כספיות גבוהות שבחלקן עלולות להגיע ל-20,000 שקלים עבור כל מחזור טיפול וזאת ללא חישוב עלותן של תרופות פוריות שנדרשות לכל מחזור טיפולי. יחד עם זאת, חשוב לציין שישראל היא אחת מהמדינות היחידות בעולם המערבי המממנות מגוון רחב של טיפולי פוריות, כאשר גם טיפולי הפריה חוץ גופית כלולים בסל הבריאות.

זכאות למימון טיפולי פוריות – מה חשוב לדעת?

הזכאות למימון פוריות, מיועדים למבוטחי קופות החולים המבקשים להביא לעולם ילד ראשון ושני, וזאת בתנאי שמדובר בבני זוג נשואים שאין להם ילדים בנישואיהם הנוכחיים ו/או באישה ללא ילדים המעוניינת בהקמתה של משפחה חד הורית. הטיפולים לזוגות זכאים ממומנים במלואם באמצעות קופות החולים בה הם מבוטחים, כאשר היקף המימון איננו כולל רכישת תרופות נדרשות להליך הטיפולי והיוועצות עם רופאי פוריות מומחים אשר אינם נכללים ברשימת הרופאים הנכללים בהסדר עם קופת החולים.

לצורך מימוש הזכאות, בני הזוג נדרשים למלא טופסי התחייבות של קופות החולים, וזאת בהתאם לסוג הטיפול לו הם נדרשים. במקרים והם אינם זכאים לקבלת מימון מלא לטיפולי הפריה חוץ גופית, עומדת בפניהם האפשרות להשתתפות עצמית בגובה משתנה באמצעות ביטוחי השב"ן (שירותי בריאות נוספים) המוצעים כיום על ידי כל קופות החולים.

טיפים להוזלת עלויות טיפולי הפוריות – כיצד?

על מנת להוזיל למינימום את העלויות הכספיות הנלוות לטיפולי פוריות בכלל וטיפולי הפריה חוץ גופית בפרט, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם הנדרש לטיפולי פוריות כאלו ואחרים, לפעול על פי ההמלצות הבאות:

  • הצטיידו בתיק מסמכים אשר ילווה אתכם לאורך כל שלבי הטיפול. בשלב הראשון, אבזרו את התיק בכל תוצאות הבדיקות המקדימות, מסמכי ההתחייבות להם אתם נדרשים בהתאם לסוג ואופי הטיפול ובמסמכים נוספים בהתאם לזהותכם, לרבות, צילום ספח  תעודות הזהות ו/או אישור נוטריוני המעיד על הסכם זוגיות במידה ואינכם בני זוג נשואים ו/או אישור על פתיחת תיק בבנק הזרע במידה והינכן אמהות יחידניות.
  • הכירו את זכויותיכם – ידע זה כוח בכל תחום בחיים ולכן קיימת חשיבות רבה לכך שתיחשפו לכלל הזכויות העומדות לרשותכם לאורך כל שלבי הטיפולים הנחוצים לכם.  טיפולי פוריות זכויות הן הגדרה כוללת לכל הזכויות העומדות לרשותכם, הן בהיבט המימוני של הטיפולים באמצעות סל הבריאות וביטוחי השב"ן (שירותי בריאות נוספים) והן בהקשר של טיפולי פוריות זכויות במקום העבודה. בשלב זה, חשוב לציין שגם במקרים בהם בחרתם להסתייע בשירותי פוריות פרטיים באמצעות מכוני פוריות פרטיים, עומדת לרשותכם הזכאות לקבלת החזרים כספיים דרך קופת החולים בה אתם מבוטחים.
  • בצעו את כל הבדיקות המקדימות לטיפולי פוריות באמצעות קופת החולים בה אתם מבוטחים – כל הבדיקות הנדרשות לצורך ביצוע טיפולי פוריות כלולות בסל שירותי הבריאות, וזאת למעט בדיקות סקר גנטי. בדיקות אלו מתייחסות גם לפוריות האישה וגם לפוריות הגבר וניתן לבצע אותן ללא עלות כספית באמצעות הפניה על ידי הרופא המטפל ו/או גניקולוג.
  • בדקו את זכאותכם למימון חלקי של תרופות נדרשות – טיפולי פוריות מכל סוג מחייבים אתכם לרכישת תרופות מרשם בעלויות משתנות ובהיקף של מאות עד אלפי שקלים לכל סבב טיפולים. מכיוון שתרופות המרשם הנדרשות אינן נכללות בסל הבריאות, אנו ממליצים לכם לבדוק את מסלול המימון המוצע לכם באמצעות שירותי הבריאות הנוספים של קופת החולים בה אתם מבוטחים. כמו כן, במקרים בהם אתם מחזיקים בביטוח בריאות פרטי (באמצעות חברות הביטוח), אנו ממליצים לכם לבדוק את היקף המימון המוצע לכם לצורך רכישת תרופות ומימון הליכים רפואיים כאלו ואחרים להם אתם נדרשים לאורך שלבי הטיפול.

יישום ההמלצות הנ"ל, יאפשר גם לכם לבחון את כל האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך הוזלת עלויות הטיפול ולצורך מימוש טיפולי פוריות זכויות במלואן.

ענבל
ענבל

מנהלת תוכן הפורטל

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב telegram
טלגרם

בחירה שגויה של רופא פוריות עלולה להכאיב

אתר הפוריות של ישראל יכול לעזור לך!

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו וכך תקבלו את החדשות האחרונות על עולם הפוריות והרופאים הטובים ביותר. 

דילוג לתוכן