דיקור סיני

כיצד דיקור סיני מסייע בטיפולי פוריות?

בעשורים האחרונים, מתרחשת מגמת עלייה והתפתחות בתחום הרפואה המשלימה ותתי התחומים הנכללים בו. יותר ויותר אנשים בוחרים להיעזר ברפואה המשלימה (האלטרנטיבית), בכדי להשיג מזור והקלה בבעיותיהם הפיזיולוגיות והנפשיות כאחד – בין אם הם בוחרים לשלב את הטיפול המשלים במקביל לטיפול הרפואי המערבי ובין אם הבחירה היא להיעזר ברפואה המשלימה ולוותר הרפואה הקונבנציונאלית.

בין מגוון תתי התחומים של הרפואה המשלימה, הכוללים את ה: שיאצו, רייקי ורפלקסולוגיה, מצוי הדיקור הסיני

במהלך דיקור סיני, מוחדרים מחטים דקות ביותר לגוף, בנקודות ספציפיות לאורך ערוצי הצ'י ובמערכות השונות המכונים מרידיאנים וזאת במטרה להסיר חסימות אנרגטיות במערכות הגוף, וכדי שהצ'י יזרום בצורה טובה יותר.

רפואה סינית ופוריות על קצה המזלג

עוד בתקופה שלפני הספירה, מטפלים נעזרו בדיקור בכדי לסייע למטופלים, אך רק בשנת 200 לספירה, התחום זכה לפיתוח מואץ בסין, ורופאים סינים מיפו את מערכת המרידיאנים שבגוף והשיקו בין חסימות באיברים פיזיים לבין בעיות רגשיות ונפשיות וכך, נוצר השם המוכר – דיקור סיני. מאז ועד היום, הדיקור הסיני מסייע לבעיות רבות מספור, אחת מהן היא לבעיות פוריות.

בהתאם לרפואה הסינית בתהליך הפריון, או היעדרו, מהווה חלק במערכת הוליסטית שלמה בגוף האישה, מחזורי החיים, לדידם של הסינים, הנם משמעותיים ביותר לטיב הטיפול. מדי 7 שנים מתרחש בגוף ונפש האישה אירוע חשוב אחר, ולכן, יש לבחון באיזה מחזור חיים נמצאת האישה המבקשת להיעזר בטיפולי פוריות ולאבחן בהתאם לכך את הטיפול הנכון עבורה.

לצד זאת, דיקור סיני פוריות נעשה באמצעות אבחון מעמיק של האישה, הכולל בין היתר בדיקת דופק, המעיד על חיוניותם ותפקודם של ארבעה איברים חשובים לפיריון: הכבד, הכליות, הטחול והלב. יש לציין כי בניגוד לרפואה המערבית, הרפואה הסינית בוחנת איברים אלו בעיניים אחרות, בהתאם למידת החום והקור, וכן בהתאם למידת היובש והלחות. פרמטרים נוספים הכלולים בתהליך האבחון הם גיל האישה, הריונות קודמים שעברה, תזונה ואורח חיים. לאחר אבחון המטופלת, המטפל מחדיר את המחטים במקומות שונים בגופה ובהתאם לחסימות האנרגטיות שאיבחן. בניגוד למחטים רגילות, מחטי הדיקור הסיני הן דקות ביותר ולכן החדרתן אינה כואבת.

נתוני מחקרים 

חוקרים שונים, ביקשו לבחון מבחינה אמפירית את שיעורי ההצלחה של דיקור סיני הנעשה בעת טיפולי פוריות. מחקר שנערך בדנמרק בעשור הראשון של שנות האלפיים ביקש לבחון את הנושא תוך בדיקת הצלחת הליך החזרת עוברים לנשים שעברו טיפולי פוריות. המחקר כלל קבוצת מחקר, שעברה דיקור במקביל להליך, וקבוצת ביקורת שלא זכתה לדיקור סיני. ממצאי המחקר העלו כי בקרב קבוצת המחקר ל-39% מבין המשתתפות היו הריונות קליניים, ל-36% היו הריונות ממשיכים. כמו כן, נמצא כי בקרב קבוצה שקיבלה דיקור כפול, ביום החזרת העוברים ויומיים לאחר מכן, ל-36% היו הריונות קליניים ול-26% היו הריונות ממשיכים. בהתאם לכך, החוקרים הסיקו כי לנשים שמטופלות בדיקור במהלך טיפולי הפוריות, ישנו סיכוי גבוה יותר להיכנס להיריון. זאת, יחסית לנשים שלא עברו טיפול מעין זה.

רשימת מטפלים ארצית

גבריאלה אלסנרגני תקוה
קארין גלרמןתל אביב
עזרא רוביןתל אביב
אבישי ימין ונועם משה גולניתל אביב
אופיר שגב פרימןנס ציונה
אביב מסינגרתל אביב
ליאת בטיסטה רמה"ש
קרן ישראל חולון
אוריה עזאני פתח תקווה
יעל פרנס ראש העין
צמרת ארוסי פתח תקווה 
שם כתובת
שירלי תדהרחיפה
ג'ני ענבירמת הגולן
מיכל דולב טל חיפה / אור עקיבאחריש 
ליאור שוורץחיפה 
גל ידיןחדרה
דני ביהרי חיפה
טלי בר חיפה
דליה וינר חיפה
סיון רבידחיפה
אהוד סברדליקחדרה
לימור בנרון לוי חיפה 
נעמי בן זקן ק. אתא
אופיר בלוךהרצליה
עדן גורדוןעמק יזרעאל

ירושלים:

שם כתובת
נתן בר נתן ירושלים 
שי בקליניק מודיעין מכבים רעות 
ינון שושני מבשרת ציון 
בועז קולודנר ירושלים
יעל נבו ירושלים 

דרום:

שם כתובת
אורנה גורן אילת 
No more posts to show
ענבל

ענבל

מנהלת תוכן הפורטל

בחירה שגויה של רופא פוריות עלולה להכאיב

אתר הפוריות של ישראל יכול לעזור לך!

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו וכך תקבלו את החדשות האחרונות על עולם הפוריות והרופאים הטובים ביותר. 

דילוג לתוכן